Здоров'я 

Як вибрати зубну щітку

Зубна щітка – це обов’язковий інструмент підтримки здоров’я порожнини рота. Багато хто навіть не замислюється про те, наскільки щітка важлива, і вибирають її просто на вигляд або кольору, і це не вірний підхід. Зубні щітки мають кілька важливих параметрів. При невідповідності будь-якому з них ефективність і безпека щітки значно зменшується. На що що звертати увагу при покупці, читайте в статті.

1. Жорсткість

Як відомо, за жорсткістю щетинки бувають м’якими, середніми та жорсткими.

  • М’які зубні щітки варто використовувати тим людям, які мають проблеми з яснами або пошкоджену відбілювання чутливу емаль. Також вони рекомендуються дітям, які вчаться самостійно доглядати за зубами. Знайти дійсно м’яку щетину не так і просто, але якщо вам це необхідно, зверніть увагу на зубні щітки Swiss Smile. Більшість людей підходять щітки із середньою щетиною. Вони здатні максимально добре провести процедуру чищення зубів, не пошкодивши зуби.
  • Жорстку щетину краще використовувати за призначенням лікаря в окремих випадках. Наприклад, якщо потрібно досягти швидкого ефекту відбілювання за короткий час за допомогою спеціальних паст.

2. Матеріал, з якого виготовлена ​​щетина

Сьогодні як ніколи популярне все натуральне, природне. Деякі виробники пропонують зубні щітки із натуральною щетиною. Але від них краще відмовитися відразу, адже на такій щітці бактерії розмножуватимуться з потрійною силою і замість очищення вийде насичення ротової порожнини хвороботворними бактеріями.

Щетина зубної щітки повинна бути зроблена із синтетичного матеріалу. Це найоптимальніший варіант. Бактерії не так швидко розмножуються, а ворсинки пружні і ламаються.

Товщина ворсу також має значення. Чим щетинки тонші, тим простіше вони проникають у міжзубні щілини та вичищають наліт. Важливо, щоб ворсинки були округленими на кінцях, так вони не дряпатимуть емаль.

3. Форма щетини

Бує скошеною, з перехресною щетиною, зі щетинками різної довжини, з силіконовими вставками і т. д. Як би не була велика спокуса купити гарну незвичайну форму щітки, важливо пам’ятати, що прямокутна форма зі щетиною однакової довжини це найкращий варіант. Таким чином, щітка проникає у важкодоступні місця до задніх зубів і збирає все зайве на себе. Щетина з різною довжиною просто пропускає багато відкладень, не зачіпаючи їх.

4. Матеріал основи

Часто виробники намагаються заманити споживача різними незвичайними ручками та вставками. Часто це гумова ручка з рельєфними візерунками, які потрібні для того, щоб щітка краще лежала в руці. У такі вставки часто забивається бруд, там починають розмножуватися бактерії чи навіть грибки. Якщо в склянку, де зберігається ця щітка, налити води, гума на підставі ручки з часом почорніє. Це і є грибок.

Найкращим варіантом буде проста пластикова ручка. Вона також досить зручно лягає в руку. Цілісний пластик не накопичує в собі мікроорганізми і не затримує на собі бруд.

5. Плаваюча голівка та ворсинки для чищення мови

Ці дві опції теж зовсім зайві на зубній щітці.

Перша не дозволяє самостійно контролювати тиск і часто ламається. А гумові подушечки на звороті, призначені для очищення язика, просто збирають на собі бактерії. Для очищення мови краще скористатися окремим пластиковим скребком.

Related posts